STEVEN B. ROSS, ESQ.

Partner
steven@rossasmar.com

Procesy sądowe z udziałem przedsiębiorstw/ Arbitraż
Prawo kryminalne
Prawo korporacyjne
Imigracja/Deportacja
Sprawy rozwodowe

Steven B. Ross jest partnerem w firmie Ross & Asmar LLC. Pan Ross specjalizuje się w skomplikowanych procesach komercyjnych, obronie kryminalnej oraz procesach imigracyjnych. Praktyka pana Rossa składa się z procesów w sądach stanowych oraz federalnych. Prowadził on również i wygrał sprawy przedstawione przed wieloma sądami arbitrażowymi, takimi jak NASD (Amerykańskie Stowarzyszenie Maklerów Papierów Wartościowych), NYSE (Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych) oraz AAA ( Amerykańskie Stowarzyszenie Arbitrażowe).

Pan Ross jest doświadczonym prawnikiem procesowym. Brał on udział w wielu wygranych orzeczeniach na korzyść strony cywilnej, uniewinnieniach oraz oddaleniach w wielu sprawach naszych klientów.

Dodatkowo, pan Ross prowadził sprawy wielu złożonych deportacji i wszczęcia procedury deportacyjnej i wydalenia przed Biurem Imigracyjnym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Pan Ross wcześniej związany był z kancelarią prawniczą Weil Gotshal & Manges, gdzie praktykował w dziedzinie prawa gospodarczego oraz w sprawach związanych z papierami wartościowymi, jak i z kancelariami Camhy Karlinsky & Stein oraz Hoffman Pollok & Pickholz LLP, gdzie praktykował korporacyjne postępowania i sprawy Kodeksu Karnego. Pan Ross był również doradcą w firmie Sichenzia Ross Friedman & Ference LLP.

Pan Ross urodził się w Filadefii, w stanie Pennsylvania 7 grudnia 1966 roku. Zdobył on tytuł B.S. magna cum laude (1989) w zakresie Historii/ Nauk Politycznych na Uniwersytecie Drexel (1992) oraz tytuł J.D z Columbia Law School.

PRZYNALEŻNOŚCI:

 • Licencja prawnicza stanu Nowy York
 • Sąd Rejonowy Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Południowego.
 • Sąd Rejonowy Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Wschodniego.
Contact Ross and Asmar for a Consultation Today

ROGER ASMAR

Partner
roger@rossasmar.com

Prawo Kryminalne
Imigracja/ Deportacja
Postępowania rozwodowe

DOŚWIADCZENIE:

Roger Asmar jest partnerem w kancelarii prawnej Ross & Asmar. Jego praktyka skupia się na skomplikowanych sprawach kryminalnych, kwestiach imigracyjnych i deportacyjnych oraz postępowaniach rozwodowych, w tym również procesu. Z powodzeniem reprezentuje on wielu klientów w swojej praktyce prawa kryminalnego w Wenezueli i w Nowym Jorku, zajmując się szerokim zakresem spraw począwszy od dochodzenia, aż po proces sądowy, w tym odwołań w sprawach imigracyjnych. Roger pracował nad wieloma sprawami związanymi z przestępstwami “ białych kołnierzyków”, przestępstwami zorganizowanymi, przestępstwami z użyciem przemocy, krajowymi i międzynarodowymi przestępstwami z udziałem narkotyków oraz przemytem.

Przed przyłączeniem się do Ross & Asmar w roku 2000, Roger pracował dla kancelarii prawnej w Nowym Jorku zajmującej się sprawami kryminalnymi, imigracyjnymi i deportacyjnymi, gdzie pomagał on prawnikom wykonującym prace dochodzeniowe oraz pomagał w przygotowaniu klientów do procesu. Podczas jego trzy i pół rocznej kadencji w tej firmie równolegle uczęszczał i ukończył LLM w Pace Law School w dziedzinie prawa porównawczego. Następnie Roger otrzymał licencję prawniczą stanu Nowy Jork.

Roger urodził się w Caracas w Wenezueli w 1975 roku, gdzie ukończył szkołę średnią i rozpoczął studia prawnicze i uzyskał dyplom z dziedziny prawa na Uniwersytecie Saint Marie w Caracas-Wenezuela. W 1998 po uzyskaniu tytułu prawniczego, zdobył także tytuł magistra w dziedzinie kryminalnej medycyny sądowej na Uniwersytecie Naukowym Policji w Caracas w Wenezueli w zaledwie 2 lata.

Kontynuując studia, Roger wyjechał do miasta Salamanka w Hiszpanii, gdzie ukończył studia podyplomowe w dziedzinie medycyny prawnej i kryminalnej, medycyny sądowej, otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

WYKSZTAŁCENIE:

 • Ukończył program LLM w dziedzinie prawa porównawczego na Uniwersytecie Pace w White Plains w stanie Nowy Jork, 2001-2002
 • Studia podyplomowe w dziedzinie medycyny prawnej i kryminalnej medycyny sądowej na Uniwersytecie Salamanka, 2000
 • Tytuł magistra w dziedzinie kryminalnej medycyny sądowej, 1998-2000 na Uniwersytecie Naukowym Policji w Caracas, w Wenezueli, 1998-2000
 • Dyplom z dziedziny prawa na Uniwersytecie Saint Marie w Caracas, w Wenezueli

DODATKOWA EDUKACJA:

 • Seminarium o prawie tranzytowym, Uniwersytet Saint Marie, Caracas-Wenezuela, 1997
 • Seminarium na temat urazów w medycynie kryminalnej, Wenezuelskie Stowarzyszenie Medycyny Kryminalnej Caracas-Wenezuela, 1996
 • Seminarium na temat studiów balistycznych, Civil Association of Professional Judicial Criminal Law, Caracas-Wenezuela, 1996
 • Seminarium na temat reformy prawa kryminalnego, Uniwersytet Saint Marie, Caracas-Wenezuela, 1996

PRZYNALEŻNOŚCI:

 • Licencja prawnicza stanu Nowy York
 • Licencja prawnicza w Caracas w Wenezueli
 • Sąd Rejonowy Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Południowego
 • Sąd Rejonowy Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Wschodniego
Contact Ross and Asmar for a Consultation Today

BROOKE DAWSON

Associate
brooke@rossasmar.com

Immigration/Deportation
Criminal Law

Brooke Dawson is an associate at Ross & Asmar LLC. Her practice focuses on immigration, deportation, and criminal law. She manages a variety of immigration cases, including citizenship, spouse petitions, asylum & Convention Against Torture applications, and non-immigrant visas. Ms. Dawson frequently handles all aspects of deportation cases, guiding clients through their first involvement with the immigration courts through their acquisition of relief. She regularly prepares many forms of relief, including cancellation of removal, prosecutorial discretion, and adjustment of status. Ms. Dawson also works on a variety of criminal cases. Her work often focuses on securing satisfactory pleas to ensure that there will be no negative consequences on clients’ immigration status.

Ms. Dawson was born and raised in Massachusetts. Prior to her admission as an attorney, she was a legal intern for Ross & Asmar.

EDUKACJA:

 • J.D., Northeastern University School of Law, Boston Massachusetts, 2013
 • B.A., English and Sociology, University of Vermont, Burlington, Vermont, 2006

PRZYNALEŻNOŚCI:

 • Licencja prawnicza stanu Nowy Jersey
 • Licencja prawnicza stanu Nowy York (pending)
Contact Ross and Asmar for a Consultation Today

CARLOS SERRANO

Asystent Prawny
carlos@rossasmar.com

Carlos Serrano jest asystentem prawnym w Ross & Asmar. Pan Serrano urodził się w Caracas, Wenezuela, a wychowywał w Glen Cove, w stanie Nowy Jork. Pan Serrano zdobył tytuł licencjata nauk ekonomii i licencjat sztuki w rządowych studiach w Skidmore College.

Uczęszczał również na studia ekonomiczne w Universidad Autonoma de Madrid. Brał też udział w seminarium nauk politycznych w Dar es Salaam, w Tanzanii.

Pan Serrano jest prospektywnym studentem prawa i biegle posługuje się językiem hiszpańskim.

Contact Ross and Asmar for a Consultation Today